Kofola koupila společnost Pinelli, výrobce Semtexu

Pinelli je ryze česká firma, kterou založili podnikatelé Milan Vik a Stanislav Hruška v roce 1993. O dva roky později firma uvedla na trh značku Semtex, která má stabilní pozici na českém trhu. S desetiprocentním podílem mu patří pomyslné druhé místo v segmentu energetických nápojů.


Kofole patří na trhu nealkoholických nápojů v České republice celkově třetí místo. Mezi její silné stránky patří budování lokálních značek, které úspěšně konkurují globálním hráčům. Kofola již v minulosti realizovala několik zajímavých akvizic, v poslední době to byla například legendární značka Vinea. Má tak všechny předpoklady k tomu, aby využila potenciál značky Semtex a zúročila ho také na trhu energetických nápojů.


„Provedená akvizice plně zapadá do naší strategie. Značky společnosti Pinelli jsou na trhu úspěšné, mají bohatou historii a vhodně rozšíří naše portfolio. V neposlední řadě se jedná o zdravou společnost,“ říká Jaroslav Barták, generální ředitel společnosti Kofola, a dodává: „Věříme, že v tomto segmentu je velký prostor pro lokálního hráče. Z takové pozice totiž kdysi startovala i samotná Kofola.“


„Předpokládáme další růst spotřeby energetických nápojů v České republice. Spotřeba za rok 2010 se pohybuje na úrovni 2 litrů na osobu, to je zhruba pětkrát méně než v sousedním Rakousku,“ říká Jiří Vlasák ze společnosti Kofola, který byl pověřen řízením projektu. „Máme za sebou dlouhou a úspěšnou cestu, jako první jsme v roce 1995 otevřeli kategorii energetických nápojů,“ říká jeden ze spolumajitelů společnosti Pinelli Stanislav Hruška a pokračuje: „Chceme, aby hodnota našich značek nadále rostla, proto jsme hledali strategického partnera se silným distribučním zázemím. Osobně mám radost, že Semtex bude nadále rozvíjen tradičním domácím výrobcem nealkoholických nápojů Kofola.“


Prvním krokem po převzetí bude rozšíření distribuční sítě a postupná realizace vize Kofoly v segmentu energetických nápojů. Cena transakce nebude na základě dohody smluvních stran zveřejněna.

Komentáře

1 | Milan Janeček @ | před jedenácti roky

Export

Dobrý den jen jsem se chtěl zeptat ohledně vyrobních cen vaších energetických napoju.Jestli by bylo možno zaslat na tento email.S pozdravem Janeček Milan.

reagovat

2 | Jake | před jedenácti roky

[1] Milan Janeček: Tato stránka je jen serverem poskytující informace o všech možných energy drincich nejen na českém trhu. Nejsme výrobce a s žádným drinkem nemáme nic společného!

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.